7 Beden 7 Hayat :

 
 
 
 
 
 
 

Eterik Beden

Eterik Beden, Fiziksel Bedenin tam bir kopyası ve enerji bedeni olarak kabul edilir. Ana işlevi güneşten gelen ışığı ve ısıyı emerek, bedenin tüm bölümlerine iletmektir. Eterik beden, enerji sistemlerinin en yoğun olanıdır. Bunun nedeni, fiziksel bedenin kendisi için yoğun bir sistem olmasıdır. Yaşam gücünün alıcısıdır ve fiziksel bedene sağlık, canlılık ve yaşam kazandırır.

Eterik enerji sistemi, duygusal enerji sistemine ve zihinsel enerji sistemine bağlıdır. Enerji organları bütünleşir ve her zaman birbirleriyle konuşurlar.

Eterik enerji sistemi, fiziksel bedenimize enerji verir, böylece yaşam deneyimlerinizi yaratmanıza yardımcı olmak için her şeyi yapabilir. Hastalıklar vücutta ortaya çıkmadan önce burada görülür. Hormonların geri bildirimi kan testlerinde 7 ayı bulurken eterik bedenin enerji yansımasında hemen ortaya çıkar. 

Aşırı yorgunluk, stres ve üzüntüler eterik bedenin enerji alanını etkiler. Eterik enerji sistemi, duygusal enerji sistemine ve zihinsel enerji sistemine bağlıdır. Enerji organları bütünleşir ve her zaman birbirleriyle konuşurlar.

 Eterik Beden, Çakralar olarak bilinen farkındalık ve enerji merkezlerine sahiptir, astral ve fiziksel vücutlar arasında bir bağlayıcı ortam görevi görür. Eterik beden, beş duyunun işlev görmesine neden olur. Her Çakra, Eterik Bedenin merkezi sinir sistemine bağlanır ve eterik omurganın tabanından Kundalini veya Yılan Gücü olarak bilinen toprak enerjisini iletir. Eterik beden hayatidir ve düşünce ile kontrol edilir, genellikle kişinin ego benliği tarafından şekillendirilir. Bir insan manevi bir yolda olduğunda eterik beden ruh enerjisinin vericisi olur.