7 Beden 7 Hayat :

 
 
 
 
 
 
 

Zihinsel Beden

Zihinsel beden, insanları ve çevreyi etkileyebilecek elektromanyetik maddeden oluşan enerjidir.
Zihinsel Enerji Bedeni beyinde bir kaynağa sahiptir ve bize odaklanma, olayları düzene koyma ve sorunları mantıksal olarak çözme yeteneği verir. İyi çalışmadığı zaman, kafa karışıklığına neden olabilir ve yolumuzu kaybetmek kolay olabilir. Zihinsel Enerji Bedeni, en iyi şekilde çalışırken, bize inanılmaz çözümler, fikirler ve netlik sunar.

Zihinsel Enerji Bedeni, en iyi şekilde çalışırken, bize inanılmaz çözümler, fikirler ve netlik sunar.

Zihinsel Beden, nöropsikolojik uyaranları hazırlayan bir araç olan beyin organından farklıdır. Bu, düşüncelere hakim olarak, istediğimiz gerçekleri birlikte yaratabileceğimiz anlamına gelir. Yaşam boyunca edinilen tüm bilgilerden oluşan zihinsel yapı, davranış kodlarını çevirir, kendini ifade etme tutumlarına yansıyan inançları emer ve oluşturur.

Zihinsel beden, çok hassas olduğu için durum ve olaylardan çok çabuk etkilenir. Zihinsel bedeninin narin olması, işlerin kontrolün dışına çıkmasının hızlı bir şekilde olmasına etki eder. Zihinsel beden, altıncı beden ile ruhu, fiziksel bedenimize bağlar ve ruhun fiziksel bedende tezahür etmesi için yaydığı enerjik bilgiyi yorumlayan bedendir.