Skip to content

"Kendi Bach Çiçeğini Kendin Yap" Atölyesi

İngiliz tıp doktoru Edward Bach “Sağlıklı olmak demek, ruhumuzla armoni içinde olmak demektir!” felsefesinden yola çıkarak kendi adı ile anılan Bach Çiçek Terapisi’ni geliştirmiştir. Bach Çiçek Terapisi, olumsuz bazı duygusal düşünceleri, olumlu yöne dönüştüren, olumsuz davranışlardan uzaklaştıran, bireysel telkin gücümüzü teşvik eden ve destekleyen bir terapi yöntemidir. Ruh halimiz dengelendiğinde, organik rahatsızlıklar da düzelir. Bach Çiçek Terapisi’nin olumlu sonuçları, yapılan binlerce uygulamada defalarca doğrulanmıştır. 

Biz bu atölyede ilk olarak Bach Çiçeği Terapisi’nin ne olduğunu kapsamlı bir şekilde anlayacağız.​

38 adet Bach Çiçeğini, bu çiçekleri hangi alanlarda kullanabileceğimizi öğreneceğiz. Hangi zihinsel ve fiziksel durumlarda destek alınabilir, hangi terapi protokollerine dahil edilebilir? Sorularının cevaplarını da bulacağımız atölyenin son aşamasında, ruh, beden ve zihin bilincinde kendimize ait olan bach çiçeklerini keşfederek, özel karışımlarımızı hazırlayacağız.

Kendi Bach Çiçeklerinizi kendiniz yapacak ve atölye bitiminde yanınızda götürebileceksiniz. 4-5 hafta kullanabileceğiniz Bach Çiçeği özleriniz ile sizi uğurlayacağımız atölyemize bekliyoruz.    

Atölyemizde Çalışacağımız Başlıklar; - Bach Çiçekleri hangileridir ve hangi alanlarda kullanılır? - Hangi zihinsel ve fiziksel durumlarda destek alınabilir, hangi terapi protokollerine dahil edilebilir?