İnsan bir bütündür. Ruhu, bedeni ve düşünceleriyle... Sağlık, bu bütünün iyi olma halidir.

Şule İskender

1976 Eskişehir doğumlu Şule İskender, lise eğitimini Bursa Kız lisesinde, Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde okumuştur.

Hacettepe Üniversitesi Erişkin, Hacettepe Üniversitesi Çocuk, Hacettepe Üniversitesi kurum mutfağı ve Sami Ulus Çocuk Hastanesindeki stajlarını başarıyla bitirip mezun olduktan sonra Sofra-Eurex ve Sodexho da Proje Müdürü ve Sorumlu Diyetisyen olarak 5 yıl boyunca çalışmıştır.

Mesleğinin ilerleyen döneminde Klinik Beslenme alanında çalışmaya karar verdi ve Maya Sante Güzellik Merkezi Kurucu ortaklarından biri olarak doktorlarla, 8 yıl, özellikle obezite ve zayıflama alanında çalışmaları ve araştırmaları olmuştur.

Daha sonra kendi merkezini, Beyaz Kanatlar Sağlıklı Yaşam Merkezini kurdu. Burada da yine ağırlıklı olarak erişkinlerde obezite tedavisi ve zayıflama, çocuklarda  Obezite tedavisi ve zayıflama, gebelik ve emzirme döneminde besleme, koroner kalp hastalıklarında ve kolesterol tedavisinde beslenme, Diyabetus Mellutus hastalıklarında beslenme, insulin direncine yönelik beslenme, hipoglisemi hastalarında beslenme, böbrek hastalıklarında beslenme, polikstik over sendromu ve beslenme tedavisi, yeme bozukluklarında beslenme (Anoroksiya Nervoza,Blumiya Nervoza,Ortoroksiya Nervoza), vejeteryanlarda beslenme, sporcularda  beslenme alanlarında çalışmış ve birbirinden farklı yüzlerce vaka takibi yapmıştır.

Ayrıca Milliyet Gazetesi, Cosmopolitan, HIS (Herkes için sağlık) ve Anne- Bebek dergilerinde çeşitli yazıları yayınlanmış, TRT de çeşitli programlarda, çeşitli kuruluşların sosyal yardım projelerine Sağlıklı Beslenme konusunda konuk olarak yer almıştır.  

İnsan bir bütündür. Ruhu, bedeni ve düşünceleriyle… Sağlık, bu bütünün iyi olma halidir. Daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu nasıl oluruz düşünceleriyle mesleki eğitimine farklı eğitimleri de katmış; Yaşam Koçluğu eğitimi, Yoga eğitimi, Reiki eğitimi, Acsess Bars eğitimleri almıştır.

Aldığı bu eğitimleri mesleki eğitimleri ile harmanlayarak, yaşamımız, duygularımız, davranışlarımız ve beslenmemiz arasındaki ilişkiye projeksiyon tutup  daha çok yardım edebilmek amacıyla seanslarında  kullanmaktadır.

Son dönemde insanın hastalıklara yakalanmadan daha kaliteli nasıl yaşayabilecekleri yada  var olan hastalıklarını nasıl iyileştirebilecekleri üzerinde çalışmalarına devam eden Şule İskender, Fonksiyonel Beslenme Diyetisyenliği üzerine çalışmaktadır.