Skip to content

Bach Çiçekleri Terapisi

“ Sağlıklı olmak demek, ruhumuzla armoni içinde olmak demektir.”
Dr. Edward Bach

Ruh halimiz dengelendiğinde, organik hastalıklar da düzelir. Bach Çiçekleri Terapisi, olumsuz bazı duygu ve düşünceleri, olumlu yöne dönüştürmeye, olumsuz davranışlardan uzaklaştırmaya destek olan, bireysel telkin gücümüzü geliştiren çiçek özlerine dayalı bir terapi yöntemidir. Bach çiçekleri terapisinin olumlu sonuçları yapılan binlerce uygulamada defalarca doğrulanmıştır.

Nasıl Ortaya Çıktı?

Bach çiçekleri terapisi, İngiliz Hekim Dr. Edward Bach tarafından geliştirilmiştir. Dr.Bach, her bedensel rahatsızlığın temelinde ruhsal bir denge bozukluğunun yattığını düşünerek böyle bir araştırmaya başlamış ve çalışması dünya çapında değer bularak yaygınlaşmıştır. Korku, güvensizlik, yaşam sevinci ve özgüven kaybı, yalnızlık, alınganlık, dengesizlik, tutarsızlık ve çaresizlik gibi istenmeyen davranış örneklerinin bedensel ve ruhsal rahatsızlıklara neden olacağı ve var olan rahatsızlıkların da düzelmesini engelleyeceği teziyle; sorunların çözümünü doğada aramış ve yıllar süren çalışmaları sonucunda, homeopati temeline dayanarak “bach çiçek terapisinde” kullanılan 38 çiçeği bulmuş ve bunlardan basit yöntemlerle esanslar elde etmiştir.

Temeli, çiçeklerin enerjisini, insanların psikolojik durumlarının patolojik değişimlerini regule etmede kullanılması sistemine dayanır. Çiçekler açma zamanına göre belirli bölgelerden toplanır ve taze pınar suyu ile güneşte bekletilir. Bu esnada çiçekler enerjisini suya bırakırlar. Daha sonra bu su alkol veya sirke ile korumaya alınır ve öylece de kullanıma sunulur.

Çiçek Özleri

Güvenli: Enerji temelli ürünlerdir. Yani bitkiye özgü materyalleri içermediğinden %100 güvenlidir.

Katalizör: Herhangi bir şey eklemez ya da tamamlamaz ancak katalizör görevi görür. İç doğanızı dinlemeniz için sezgilerinizi destekler. Damlaları sürekli olarak kullandığınızda kendinize zaman ayırmış olursunuz. Sürekli kullanımda kendinize ayırdığınız bu zaman, diyapazonun yeni melodisi gibi içinizde yankılanır. Bu sayede daha yüce, evrensel benliğinizle iletişim kurulur. Bu evrensel benlik çözüm ve tatmin duygusu sunabilecek, asla tükenmeyen bir kaynaktır.

Ekonomik: 4 ya da 5 hafta kullanılabilen dozaj şişesi, stok şişesinden iki damla kullanılarak hazırlanır.

Çiçek Özlerini Kullanabileceğiniz Alanlar:

– Spiritüel (ruhsal) gelişim
– Kişisel büyüme ve gelişim
– Bireysel denge ve huzur
– Sorunların dönüşümü
– Derin algı ve zorluklardan vazgeçme
– Fiziksel, duygusal, zihinsel ve Spiritüel derin algı ve denge

Çiçek Özlerinin Kullanım Şekilleri:

– Uzun dönemli kişisel büyüme ve farkındalık
– Akut durumlarda tek damla kullanım
– Evcil hayvanınızın suyuna damlatarak kullanım
– Banyo suyuna birkaç damla damlatarak kullanım
– Bitkiler ve/veya bahçede kullanım
– Krem içinde ya da doğrudan cilde uygulayarak harici kullanım