Skip to content

Elektrosmog ve Elektromanyetik Radyasyon

Modern dünyanın konforuna uyum sağlarken yaşamımıza etki eden tehlikelerin ne kadar fakındayız Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle her geçen gün dijital dünyanın daha çok içinde yer aldığımız bu zamanda, etrafımıza saran elektromanyetik alanlar sağlığımızı ve yaşam kalitemizi ciddi oranda etkiliyor.

Cep telefonları, Wi-Fi ağları, mikrodalga fırınlar, tıraş makinaları, fön makineleri, baz istasyonları, radyo ve televizyon vericileri, radar sistemleri, bilgisayarlar gibi elektromanyetik aletler evde, ofiste, arabada, okulda, caddede ve gezdiğimiz her yerde hayatımızı çevrelemiş durumda. Bunun yanında yer altı ve yer üstü yüksek gerilim elektrik hatları, şehirlerimizin her tarafını sarmakta. Bu kaynaklardan yayılan elektromanyetik radyasyon da gizliden gizliye hayatımızı tehdit ediyor.

Elektromanyetik radyasyonun oluşmasına sebep olan bu teknolojik ürünler, yaşamımızda konfor sağladığından, bu ürünleri günlük yaşamımızda yoğun bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Günümüzde çevre, hava ve su kirliliği üzerine çalışmalar yapılırken gözle görülemeyen elekromanyetik kirlilik (elektrosmog) , ilerleyen günlerde insan sağlığı üzerinde oluşacak tehlikelerin sinyallerini verecek.

Kimi zaman bu belirtiler, stres ve yoğunluk gibi etkenlere bağlansa da elektromanyetik kirlilik, hücre bilgisini bozarak ruhsal ve fiziksel birçok hastalığı tetiklemektedir. Uzun vadede ise radikallerin oluşmasına sebep olarak doğrudan ya da dolaylı olarak hücrelere zarar vermektedir. Bu durum da kanser, beyin tümörü, alzheimer, MS, cinsel sorunlar, obezite ve lösemiye kadar gidebilen ciddi sonuçları doğurabilir.

Elektrosmog ve nötralizasyon konusunda uzman olan yapı biyologlarımız, yoğun olarak bulunduğunuz yaşam ve iş ortamlarınızı nötrleştirerek bu olası etkileri ortadan kaldırıyor. Başta kendimiz ve tüm sevdiklerimiz olmak üzere herkesin yaşam alanlarında Işın Nötralizasyon’nu arıtımını yapıyoruz. Yani Elektrosmog denilen zararlı alanları temizleyerek yaşam alanlarına ve kişilere uygun nötralizasyonu yaparak sağlıklı ve kaliteli yaşam alanları sağlıyoruz. Siz de kendinizi ve sevdiklerinizi koruyarak çok daha güvenli ve kaliteli bir yaşam alanı sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elektromanyetik Hipersensitivite Semptomları

  • Baş ağrısı
  • Baş dönmesi,
  • Kulak çınlaması,
  • Uyku bozukluğu,
  • Sinirlilik ve gerginlik hali,
  • Sersemlik ve yorgunluk hissi,
  • Konsantrasyon ve dikkat bozukluğu,
  • Göz yanması ve görüş alanında daralma.