Skip to content

Ses Terapisi

“İnsanoğlu için ses, büyüleyici bir şifa kaynağıdır.”

İşittiğimiz sesler, duyularımızı olumlu veya olumsuz yönde etkiler. Hoş sesler, bedenimize, ruhumuza iyi gelir. Şifa sağlar ve iyileştirir. Ses terapisi, ruhen ve fiziken bireyi rahatlatıcı bir uygulamadır. Vücudun farklı bölgelerine yerleştirilen Tibet veya kristal ses çanaklarına, keçeli tokmaklarla sağlanan ritmik vuruşlar ile yapılır. Çanaklara temas eden keçeli tokmaklar sayesinde çıkan hoş sesler, iyileştirici özelliğe sahiptir. Çanaklardan çıkan sesler titreşim yaratır ve bu titreşimler vücuda yayılarak hücreleri uyarır ve onarır.  Çıkan hoş ses ve oluşan titreşim dışında da ses terapisinde beyin dalgaları da yavaşlayarak hipnotik ve meditatif terapi oluşturur.

Ses terapisi ve masajı ile zihinsel, bedensel ve duygusal olarak engelleri etkin bir şekilde aşarak, yaşamınızda bulunan depresyon durumlarını, stresi ve kaygıları yenebilirsiniz. Düzenli ses terapisi yapıldığı taktirde hayattan çok daha fazla keyif alabilir, daha yaratı ve üretken bir yapınız olabilir.

Ses Terapisini Her Birey Yaptırabilir

Ses terapisi yaptırmak için sadece herhangi bir ruhsal veya bedensel rahatsızlığınızın olması gerekmiyor. Sağlıklı ve kendini gayet iyi hisseden, herhangi bir problemi olmayan bireyler de ses terapisini düzenli bir şekilde yaptırıp, fayda sağlayabilirler. Ses terapisi ile birey rahatlar, dinginleşir ve huzur bulur. Yükselen enerjiniz ile daha yaratıcı ve üretken olursunuz. Ses terapileri ile kendinize ihtiyaç duyduğunuz zamanı en iyi şekilde ayırmış olursunuz.

Ses Terapisi Hangi Problemlerde Kullanılır?

Uyku Noksanlığı
Karın Ağrısı
Ödem Birikmeleri
Hiperaktivite
Sürekli Baş Ağrısı
Eklem Ağrıları
Stres
Kas Kasılmaları
Davranış Bozukluğu Gösteren Çocuklarda
Çakra Ağrıları
Fiziki Engellilerin Düzelmesi için
Solunum Problemleri
Dolaşım Sistemi Sorunları
Konsantrasyon Kaybı
Zayıf Bağışıklık Sistemi